• E Vitamini İçeren Besinler

  E vitamini yağda çözülebilen bir vitamin türüdür ve en önemli işlevi bir antioksidan olmasıdır. Antioksidan vitamin olarak da bilinir. Yağların vücudumuzda bıraktığı zararlı etkilerin önlenmesine, vücutta serbest radikal oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Bu sayede vücudumuzun ve organlarımızın yaşlanma sürecini geciktirici bir rol oynayabilir.

 • D Vitamini İçeren Besinler

  D vitamini çok önemli bir vitamindir ve vücudumuzda hormon benzeri işlevleri vardır. D vitamini kemik sağlığımız için çok önemlidir. Vücudumuzun verimli bir şekilde kalsiyum emilimi gerçekleştirebilmesi için gereklidir. D vitamini hücre büyümesinin kontrolünde, sinir ve kas fonksiyonlarımızda, bağışıklık sistemimizin düzgün çalışabilmesinde etkilidir. Aynı zamanda beyin kalp ve dolaşım sistemimizin sağlığı için de önemlidir.

 • C Vitamini İçeren Besinler

  C vitamini hücreleri korur ve sağlıklı olmalarını sağlar, bağdokuların sağlıklı olmasını ve işlevlerini yerine getirebilmesini sağlar bu sayede organ ve dokuların yapılarını güçlendirir, yaraların iyileşmesinde rol oynar. C vitamini deri, tendon, bağdokuların ve damarların yapımında kullanılan proteinlerin yapımı için gereklidir.

 • A Vitamini İçeren Besinler

  Yağda çözülen bir vitamin olan A vitamini cilt, diş, hücre, iskelet ve yumuşak doku sağlığımız için önemli bir rol oynamaktadır. Retinol olarak da bilinene A vitamini, retina için pigment oluşmasına da yardımcı olarak gözlerimizin sağlığı için de önemlidir. Yeterli ışık olmayan ortamlarda daha iyi görebilmemize yardımcı olur.

 • Folik Asit İçeren Besinler (B9 Vitamini)

  Folik Asit ya da B9 Vitamini birçok vücut fonksiyonu için kullanılır, bunlara arasında öne çıkanlar DNA oluşumu ve tamiri, hücre bölünmesi ve gelişmesidir ve kırmızı kan hücreleri üretimidir.