• Sebzeleri Saklama

  Pazar ve marketten aldığınız ve eve taşıdığınız sebzelerin bozulmasını istemiyorsanız bu ipuçları işinize yarayabilir. Birçok sebze yanlış sakladığı için erken bozulmakta ve çöpe gitmektedir. Sebzelerinizin daha uzun süre tazeliğini koruyabilmesi için birkaç temel kural.

 • Besinleri Saklama Yöntemleri

  Bazı besinler üzerlerinde bakteri oluşumunun engellenmesi için buzdolabında saklanmalıdırlar. Bu gıdalar; pişmiş yemekler, hazır yemekler, pasta gibi tatlılar, et ve süt ürünleri gibi yiyeceklerdir.

 • B Vitaminleri

  B Vitaminin birçok çeşidi vardır bunlar; B1 vitamini (tiamin), B2 vitamini (riboflavin), B3 vitamini (niyasin ya da nikotinik asit), B5 vitamini (pantotenik asit), B6 vitamini, B9 vitamini (folik asit) ve B12 vitaminleridir.

 • Saça İyi Gelen Besinler

  Vücudumuzun her parçasında olduğu gibi sağlıklı ve güçlü saçlar için dengeli beslenme önemlidir. Beslenmenin saçlara olumlu veya olumsuz etkisi, dengesiz beslenmenin cildimize etkileri gibi (sivilce, kuru cilt) hemen ortaya çıkmaz, ama uzun vadede etkilidir.

 • Cilde İyi Gelen Besinler

  Herkesin çok sevdiği yüz kremi veya cildini güzelleştirmek için kullandığı bir maske vardır, ama cildin güzelleşmesi aslında vücudumuzun içinden başlar. Sürekli olarak yaşlanan deri hücreleri ölür ve yerini yenileri alır. Bu yenilenme sürecinde mikro besinler (temel vitamin ve mineraller) kullanılır. Doğru besinlerle dengeli bir şekilde beslenmeniz cildinizin yenilenmesi için gerekli mikro besinleri almanızı sağlar, böylece cildinizin yumuşak, esnek ve parlak yardımcı olur.