• Vitamin Nedir?

  Vitaminler insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için az miktarlarda gerekli olan organik bileşiklerdir. İnsan vücudu bu bileşiklerden yeterli miktarda veya hiç üretmez, bu yüzden bu besinleri yiyecekler aracılığı ile vücudumuza almak zorundayızdır. Bu bileşiklere vitamin denir.

 • Selenyum Nedir?

  Selenyum günlük beslenmemizde önemli olan birçok mineralden biridir. Birçok yiyeceğin içinde farklı miktarlarda bulunur. Vücudumuzun hayati fonksiyonları için gerekli bazı proteinlerin yapılarında selenyum minerali bulunur, bu proteinlere “selenoproteinler” de denir.

 • Tok Tutan Yiyecekler

  Tok tutan yiyecekler genellikle yüksek miktarlarda lif içerirler, acıkmanızı geciktirdikleri için ve daha uzun süre tok tuttukları için gün içinde aldığınız kalori miktarını kontrol altında tutmanıza ve azaltmanıza yardımcı olurlar. Tok tutan yiyeceklerden bazıları...

 • Meyveleri Nasıl Saklamalıyız?

  Meyve ve sebzelerin tatları ve aromaları meyvenin ve sebzenin olgunluk ve kalitesinin yanında ayrıca nasıl saklandığına göre de değişir. Pazardan ve marketten satın aldığınız veya kendiniz yetiştirdiğiniz ürünlerin tazeliğini mümkün olduğunca koruyabilmesi için evinizde nasıl saklanacağını bilmelisiniz.

 • Etleri Nasıl Saklamalıyız?

  Hayvan ürünleri üzerinde çok farklı çeşitlerde bakteriler üreyebilir. Bu nedenle etin her türünün doğru şekilde saklanması ve hazırlanması bu açıdan çok önemlidir. Ancak belki de birçoğumuz farklı et türlerinin farklı şekilde saklanması ve hazırlanması gerektiğini bilmiyor.